به آیهان سرویس خوش آمدید
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

آدرس شرکت

قزوین چهار راه سپه به سمت راه آهن روبروی فروشگاه بسیجیان شرکت آیهان سرویس

فروشگاه لوازم یدکی

خرید انواع برد و قطعات الکترونیکی یخچال، فریزر، لباسشویی، ظرفشویی و ...

تلفن تماس

۰۲۸۳۳۵۷۶۱۳۱ - ۰۹۱۹۲۸۵۳۰۲۲
.

تعمیر برد یخچال در قزوین

یکی از ویژگی‌ های برد الکترونیکی اشغال فضای کم است. در بردهای مکانیکی نیاز به فضا به علت سیم‌ پیچی‌های فراوان وجود داشت. اما در برد الکترونیکی کمترین مساحت ممکن برای اتصال مدارها به یکدیگر اختصاص داده‌شده است. البته توجه به این نکته ضروری است که نصب این بردها باید توسط افراد متخصص صورت گیرد.
تعمیر برد یخچال در قزوین
تعمیر برد یخچال در قزوین و دیگر شهرها به علت خرابی انواع یخچال از اهمیت بالایی برخوردار است. ممکن است پس از گذشت مدت‌ زمان طولانی برد یخچال دچار مشکل شود و در این صورت نیاز به تعمیر برد یخچال در قزوین و دیگر شهرستان‌ها وجود دارد. با گذشت زمان طولانی روند تولید انواع لوازم خانگی از جمله یخچال و فریزر دستخوش تغییرات گسترده ای شد. جایگزین کردن بردهای الکترونیکی به‌ جای قطعات مکانیکی در سیستم داخلی و موتور یخچال یکی از مزیت‌های تولیدی های جدید است! برد یخچال یکی از پیشرفت‌های مهمی محسوب می‌شود که با حذف ترموستات و کنترل‌ کننده‌ های مکانیکی اتفاق افتاد.

برد یخچال چیست؟

عملکرد برد الکترونیکی یخچال را می‌ توان به مغز انسان تشبیه نمود. این برد دارای دو وظیفه مهم و اساسی است که در عملکرد صحیح یخچال نقش مهمی ایفا می‌کند. این برد وظیفه‌ی یخ زدایی و کنترل چرخه کمپرسور را دارد و در صورت عملکرد نادرست برد، نیاز به تعمیر برد یخچال در قزوین و شهرهای دیگر وجود دارد. البته آشنایی با یک نمایندگی کیت برد الکتریکی یخچال در قزوین و دیگر شهرهای ایران با توجه به برند یخچال بسیار مهم است. در صورت مراجعه به مراکز نامعتبر برای تعمیر بردهای الکتریکی ممکن است با خسارات جبران ناشدنی مواجه گردید.

عملکرد برد یخچال

در یک بازه زمانی به‌ خصوص در صورت کارکرد بالای یخچال و در فصل تابستان، نیاز یخچال به سرما سازی نمایان است. در چنین حالتی انتقال ولتاژ برق از برد الکترونیکی به کمپرسور و فن‌ها اتفاق می‌افتد! با این عملکرد یخ زدایی درستی در سیستم یخچال اتفاق می‌ افتد. البته توجه به این نکته مهم است که هر خرابی در یخچال نشان دهنده ی خرابی برد الکترونیکی نیست!! برای اطمینان از این موضوع بهتر است به نمایندگی برد یخچال در قزوین و شهر محل سکونت خود مراجعه کرده یا تماس حاصل فرمایید. در صورت تشخیص خرابی برد توسط کارشناسان آیهان سرویس، تعمیر برد الکترونیکی در قزوین به‌طور حرفه‌ای صورت می‌پذیرد.

مزایای استفاده از برد الکترونیکی در قزوین

بردهای الکترونیکی با گذر زمان به علت مزایای بی‌ نظیر خود در انواع وسایل برقی مانند یخچال، فریزر، تلویزیون، ماشین لباسشویی و بسیاری از لوازم خانگی استفاده شده اند. آشنایی با مزایای بردها می‌تواند برای بسیاری از افراد جالب باشد.
  • یکی از ویژگی‌ های برد الکترونیکی اشغال فضای کم است. در بردهای مکانیکی نیاز به فضا به علت سیم‌ پیچی‌های فراوان وجود داشت. اما در برد الکترونیکی کمترین مساحت ممکن برای اتصال مدارها به یکدیگر اختصاص داده‌شده است. البته توجه به این نکته ضروری است که نصب این بردها باید توسط افراد متخصص صورت گیرد.
  • استفاده از این بردهای الکترونیکی اگرچه به تخصص و مهارت احتیاج دارد اما سهولت در امر تعمیر و عیب‌یابی آن‌ها نسبت به بردهای مکانیکی مزیت محسوب می‌شود. در برد مکانیکی به علت درهم تنیدگی سیم‌ها عیب‌ یابی و تعمیر امر بسیار سختی بود. البته باید برای تعمیر بردهای الکترونیکی لوازم خانگی به آیهان سرویس نمایندگی معتبر برد الکترونیکی در قزوین مراجعه فرمایید.
  • سرهم کردن و اتصالات بردهای مکانیکی نیازمند صرف زمان زیادی بود. اتصال مدارهای برد الکترونیکی سهولت بیشتری دارد که در زمان صرفه‌جویی می‌کند.
  • قرارگیری قطعات برد الکترونیکی بر روی یک صفحه‌ی محکم و یکپارچه موجب عدم حرکت و متزلزل شدن قطعات می‌شود.

نشانه‌های خرابی برد یخچال

به علت اهمیت برد الکترونیکی در سیستم یخچال علائم و نشانه هایی وجود دارد که در صورت توجه به آنها از وارد شدن خسارات سنگین به افراد جلوگیری می شود.

روشن نشدن یخچال

این موضوع یکی از نشانه‌های واضح خرابی برد الکترونیکی است. در این حالت در محیط یخچال سرمایی وجود ندارد و چراغ‌های یخچال خاموش می‌باشد در این صورت در اولین قدم به بررسی اتصالات برق و پریز محل زندگی خود بپردازید. در صورت عدم مشکل از اتصالات نیاز به تعمیر برد یخچال در قزوین و محل زندگی شما است. تعمیر تخصصی برد در قزوین و دیگر شهرها با توجه به برند یخچال شما، باید توسط نمایندگی‌های مطرح و قابل‌ اطمینان صورت پذیرد.

ایجاد برفک در بدنه یخچال

از آنجایی که یکی از وظایف اصلی برد یخچال جلوگیری از ایجاد برفک در بدنه‌ی درونی یخچال است پس در صورت مشاهده این اتفاق احتمال وجود مشکل یا خرابی در برد الکترونیکی مشخص است. در صورت مشاهده برفک ابتدا چک کردن سیستم دیفراست و در صورت عدم خرابی آن نیاز به تعمیر تخصصی برد یخچال در قزوین و محل سکونت شما وجود دارد.

صداهای ناهنجار

یکی از نشانه‌های آشکارا برای نمایش خرابی برد یخچال، تولید صداهای ناهنجار هنگام کارکرد یخچال است. صداهایی مشابه تق‌تق که غیرعادی است در کنار سرعت غیرطبیعی فن یخچال از نشانه‌های خرابی برد یخچال است.

سردی و گرمی داخل یخچال

گاهی ممکن است متوجه سردی و گرمی بیش‌ از حد فضای داخلی یخچال خود شوید. این موضوع نیز یکی از نشانه‌های خرابی برد الکترونیکی است! در صورت عدم کارکرد درست برد تولید سرما در یخچال به درستی اتفاق نمی‌افتد و این موضوع از اتومات بودن یخچال جلوگیری می‌کند. در صورت مشاهده چنین موضوعی باید تعمیر برد یخچال در قزوین و شهر سکونت شما اتفاق بیوفتد.

خرابی کندانسور

عملکرد نادرست فن کندانسور در یخچال نیز یکی از علل اصلی خرابی برد الکترونیکی یخچال است. در صورت این عملکرد داغی بیش‌ از حد کندانسور اتفاق می‌افتد که نتیجه ی آن به خرابی برد الکترونیکی منجر میشود. تمامی موارد و نشانه‌های بالا برای خرابی برد الکترونیکی یخچال‌ فریزر نیز صدق می‌کند. برای حل این مشکل باید به نمایندگی برد یخچال ‌فریزر در قزوین و شهر محل سکونت خود مراجعه نمایید. این نمایندگی تعمیر انواع برد یخچال ‌فریزر در قزوین و دیگر شهرها را انجام می‌دهد. نمایندگی کیت برد الکترونیکی یخچال در قزوین با برخورداری از افراد متخصص و حرفه ای در زمینه ی تعمیر برد یخچال در قزوین با ارائه بهترین خدمات به دنبال جلب رضایت مشتریان خود هستند. این مجموعه از بهترین تعمیرکار کیت برد فریزر برخوردار بوده و شما می توانید برای تعمیر بردهای الکترونیکی فریزر خود به آنجا مراجعه نمایید. تعمیر برد فریزر در قزوین و دیگر شهرهای کوچک نیز انجام می گیرد که برای آگاهی از محل آن با نمایندگی آیهان سرویس تماس حاصل فرمایید.

انواع برد الکترونیکی

آشنایی تخصصی با بردهای الکترونیکی نیازمند تحقیقات گسترده و علمی در مقالات مطرح ایرانی و جهانی است. این بردها براساس قابلیت و ویژگی‌های گسترده خود از انواع مختلفی ازجمله برید برد، برد مدار چاپی و برد وایر رپ برخوردار است. در ادامه به آشنایی جزئی از این موارد خواهیم پرداخت.

برید برد

معمولاً این نوع برد به منظور نمونه‌سازی اولیه مدارها مورداستفاده قرار می‌گیرند. سادگی این برد نسبت به سایر مدل‌ها باعث استفاده توسط افراد تازه‌کار و دانشجو شده است. از ویژگی‌های این برد می‌توان به عدم نیاز به لحیم کاری قطعات در هنگام کار اشاره نمود.

برد مدار چاپی

این برد یکی از متداول‌ ترین بردهای الکترونیکی محسوب می‌گردد. این برد در حوزه‌های مختلف از جمله انواع لوازم خانگی و وسایل برقی مورداستفاده قرار می‌گیرند. از علل استفاده‌ی گسترده از این برد میتوان به وجود فیبرهای مدار چاپی که از قطعات اصلی هستند در کنار انعطاف‌پذیری در طراحی اشاره نمود.

برد وایر رپ

استفاده از این بردها برای تجهیزات پیچیده بسیار مرسوم است. علت این موضوع این است که بردهای الکترونیکی به‌صورت یک برده بوده و سوکت هایی بر روی آن قرارگرفته شده است.

برد الکترونیکی بر اساس لایه

بردهای الکترونیکی از لحاظ لایه‌های تشکیل‌ شده نیز متفاوت هستند و کارکرد انواع آن‌ها متفاوت است.

برد الکترونیکی چندلایه

تشکیل این برد از چند لایه ی رسانا در کنار اشغال فضای بسیار کم از ویژگی مرسوم آن است. در طراحی‌های پیچیده از این بردهای الکترونیکی در کمترین ابعاد استفاده می‌شود. قیمت این برد به علت رسانایی بالا نسبت به سایر بردها بالاتر است.

برد الکترونیکی دولایه

این برد الکترونیکی با برخورداری از ۲ لایه مسی و یک‌ لایه فیبر در دو طرف آن امکان استفاده از آن را در بسیاری از وسایل و تجهیزات صنعتی فراهم کرده است. برخورداری فضای بیشتر از این بردها برای مونتاژ قطعات از ویژگی‌های مهم برد دولایه است.

برد تک لایه

این برد از لحاظ قیمت بسیار مقرون‌ به‌ صرفه است. برای تولید قطعات ساده معمولاً این نوع برد مورد استفاده قرار می‌ گیرد. علت این موضوع این است که لایه مسی به‌ کار رفته در مدار چاپی در کنار نوع فیبر به‌ کار رفته در این برد ساختار آن را تشکیل می‌دهد.

سخن پایانی

با توجه به اینکه شما از چه لوازم خانگی و از چه برندی استفاده می‌کنید؛ نمایندگی های متعددی در خصوص تعمیر بردهای الکترونیکی به صورت تخصصی وجود دارد. در این نمایندگی‌ها تعمیر انواع برد یخچال، تعمیر برد لباسشویی و تعمیر بردهای الکترونیکی ظرفشویی صورت می‌پذیرد. این امر نیازمند تخصص می‌باشد و بدون آگاهی اقدام به انجام حرکتی ننمایید. همچنین تعمیرات برد در قزوین و دیگر شهرها در نمایندگی های رسمی و ثبت‌شده صورت می‌پذیرد. بنابراین بهتر است برای تعمیر تضمینی انواع برد در قزوین به نمایندگی های مطمئن آیهان سرویس مراجعه نمایید. همچنین بهترین تعمیرکار برد در قزوین و دیگر شهرها در این نمایندگی ها فعالیت می کنند. با توجه به برند یخچال و انواع لوازم خانگی، نمایندگی انواع برد یخچال در شهرها و شهرستان های ایران موجود است.